Home - Chovatelská stanice Kní-york

Naši Wheateni »

Ich., Ch, Jch, EJW BON AQUAREL Zorro...

hlava

hotovo

03.08.2013
INTERNATIONAL GROOMING CHAMPIONSCHIP SLOVAKIA 2013
FOTOREPORT - ZDE !!!

2. místo
Má první soutěž ve stříhání psů !!!
Ich. Bon Aquarel Zorro


TOP DOG CZ 2011 - 2. place III.FCI and Champion of Champions CZ 2011 - 4. place
The best ISCWT KCHT 2011 - 1. place 
Ich. Bon Aquarel Zorro - 2,5 years

 

 

 Jh       jh
                            Zorro + Tereza v Juniorhandlingu....

Zorro JH

SHOW RESULTS 2010-2012 - ZDE !

 

ZORRO - náš nový IMPORT z RUSKA ...
Podobně jako do Armanda jsem se zamilovala jednou podvečer při serfování na internetu koncem roku 2009 do fotek štěňátka Zorra ! Napsala jsem chovatelce, že tak krásné štěně jsem už dlouho neviděla !
Chovatelka Tanya Zhukova z St. Peterburgu / Petrohradu mi hned odpověděla, že si ho sice chtěla nechat, ale pokud by našla vážného zájemce, který by udělal se Zorrem výstavní kariéru - což já jako jí dobře známá chovatelka splňuji, tak mi ho prodá !
Již dva roky hledám nástupce za Armanda a vhodného krycího psa na fenečky z Kní-Yorku v jeho typu...
Podle fotek byl Zorro přesně to - co hledám: Irský standardní typ
silná kostra, dlouhá hlava s malým uchem bez černé barvy, výborný pigment, rovný krátký hřbet, výborně nasazený a nesený rovný ocas, širší postoj v zadu, dobré úhlení,  přátelskou a temperamentní povahou a s novými nepříbuznými předky ze Švédska !

Touto fotkou to všechno začalo ...
http://www.terriers.ru

No, jo...ale jak ho dostat z PETROHRADU do Ostravy - 1650 km ?
Tanya mi psala... za 2 dny jedu na CACIB výstavu do Helsinek, Finsko - nemáš tam někoho známého, kdo by Ti ho přivezl do ČR ?
Tomu jsem se jen zasmála - Helsinky jsou opravdu "blízko", to nepřipadá v úvahu, že by tam někdo jel...ale za hodinu už mi Terezka řekla, vždyť tam jede kamarád Radek Blažo ze Slovenska posuzovat Juniorhandling - tak jsem hned vytočila jeho číslo - samozřejmně štěně Ti letadlem přivezu...
Tanya naložila Zorra do auta a přivezla ho do Helsinek na výstavu ( 500 km tam + 500 km zpět).
Jenže mezitím Radek na letišti zjistil, že na palubu letadla může jít pes jen do 8 kilo a do podpalubí ho nepustí, protože je to malé letadlo, které tam má málo vzduchu a pes by se tam mohl udusit...!?!
Radek hned našel na výstavě chovatelku, která mu ukázala Zorra - je nádherný psal hned Radek SMS, jenže ouha má už 5,5 měsíce a více jak 10 kilo a do letadla mi ho nevezmou - ŠOK ! Nikdo jiný známý  s autem ve Finsku už nebyl - co teď ? Další známý Thomas Wastiux řekl, příští týden jedu do Vilniusu na výstavu - odtud ho můžu vzít do ČR ! Tak se to také hned domluvilo...Tanya vzala Zorra zpět do Ruska a slíbila, že ho přiveze za týden až do Vilniusu už za zvýšenou cenu. Zorro naštěstí snášel tak dlouhé cestování na jedničku, nebylo mu špatně a celou cestu prospal.
Ve čtvrtek ráno napadlo tolik sněhu a byl takový mráz, že mi Thomas a Klára napsali, že kvůli špatnému počasí do Vilniusu nejedou ...další ŠOK ! Co teď ? Zasedla jsem k telefonu a obvolávala všechny známé, jestli neznají takového blázna, který by tam v tom hrozném počasí jel ?
Byla jsem už odhodlaná, že nasednu do auta a sama si pro Zorra pojedu, jenže Kláru napadlo - podívejte se ještě na internet - je tam seznam majitelů, třeba tam někoho najdete - a opravdu najela jsem na abecední seznam majitelů ( stačilo by mi, kdyby tam byl někdo známý z Polska) a nelistovala jsem daleko - zastavila jsem se hned u písmenka B - Barbara Frelek z Warszawy - vždyť tu znám, ta má sestru naší Barušky -  Brigitte Bardott Kní-York ! Další hledání na internetu jejích stránek a telefonního čísla - mám to ! Hned jsem se dovolala...v uších mi zní sladká odpověď ano jedu zítra ráno do Vilniusu - není žádný problém, štěňátko Ti přivezu do Polska....velkou radost ale zapudila v zápětí smutná zpráva - Brigitte Bardot Kní-York už NEŽIJE...umřela před několika měsíci na cévní mozkovou příhodu - krvácení, při tom nebyla za celý život ani jednou nemocná...trápila se pouze 3 dny...pomyšlení, že je to sestra naší Barušky a že Bára může za chvíli také odejít mě rozesmutnilo....jsme tady na tom světě fakt krátce - vlastně nevíš, co se stane zítra...proto si člověk musí umět udělat také radost a užívat si života, dokud to jde...
Rychle jsem napsala Táni - Thomas nejede, ale našla jsem jinou známou, která od Tebe Zorra na výstavě ve Vilniusu převezme !
Tanya byla moc ráda...ještě ten den jsem jí poslala zálohu 1000 Euro na její účet od kamarádky, která ho na rozdíl ode mně má...Teď už mi nezbývalo nic než čekat 4 dny , jak dopadne předání a dovoz do Polska...
Tanya si opravdu udělala jen kvůli mě výlet až do Vilniusu - 800 km, přijela tam s celou svojí smečkou, aby doprovodili Zorra ! Barbara byla na telefonu, takže se našly a setkaly na parkovišti u auta. Poslední pusa na čumáček a těžké loučení chovatelky, které se neobešlo bez slz...Zorro vyjel  z Vilniusu v poledne a za 10 hodin byl v Polsku...jakmile jsem dostala SMS, začala jsem se balit a hned v 6 ráno jsem sama nasedla do auta a sníh nesníh, náledí , mráz a silný vítr mě také nemohl odradit od prvního setkání s mým nejhezčím vánočním dárečkem, jaký kdy jsem si sama pořídila... Jela jsem bez jediné přestávky a už za 5 hodin jsem byla u Barbary a mohla jsem obejmout a dát pusu na čumáček nádhernému Zorrovi ! Ježíššš - vždyť je to celý Armando v jeho věku, taková byla má první reakce, když se ke mě radostně rozběhl - vítal mě, jako kdybychom se už znali ! Ty nádherné tmavé mandlové oči, stále vrtící úplně rovný ocásek a ta povaha, během minuty jsem byla zamilovaná až po uši...Vypila jsem kafe, poděkovala moc  Barbaře, vyhrabala auto ze sněhu a skoro na otočku jsem hned vyjela zpět k domovu.
Zorro se uvelebil na zadním sedadle a zachumlal se do deky, ani jednou nezakňučel a skoro celou cestu prospal. Nebylo mu blbě, neslintal ani nezvracel ! Zpátky se jelo už podstatně hůř,
brzo byla tma a ve velkých městech se tvořily šíleně dlouhé kolony, ale zvládla jsem to s několikama menšíma přestávkama jsem byla za 7 hodin doma. Doma už na Zorra všichni netrpělivě čekali...
Zorro si prošel celý byt, s každým se pomazlil, navečeřel se , napil, chvíli si hrál se štěňaty a oba jsme utahaní usnuli ve stejné posteli.
Zorro nacestoval celkem 2620 km, než se dostal ke mně. Baruška se ho ujala úplně jako jeho máma a zároveň omládla nejmíň o 10 let, Keissinku a Sonnynku má na hraní a běhání a z Armanda si dělá legraci. Krásně se venčí venku, doma by neudělal loužičku ani za nic a nechá se krásně česat na stole. Má úžasně vyrovnanou apřátelskou povahu, je hned kamarád s každým psem a člověkem, pořád vrtí ocáskem i ve spaní.
Začínáme trénovat výstavní postoj, ukazovámí zubů a základní výcvik poslušnosti.
Výstavní kariéra mu začne v únoru 2010. Plánujeme s ním pouze dvě výstavy ve třídě dorostu na Slovensku - Prešov, Nitra a pak už bude celý rok vystavován ve třídě mladých. Držte nám palce !

Za pomoc při jeho dovezení moc DĚKUJI Radkovi Blažovi ze Slovenska...Thomasovi a Kláře Wastiux...Ruslan + Yana Frolikova z Ruska...Barbaře Frelek z Polska a kamárádkám Ince Dedkové ,  Martině Anežkové a mé rodině, kteří mi fandili a podporovali mě všichni v jeho nelehkém importu...
TANYA - THANK S VERY MUCH -  I am very happy !!!

--------------------------------------------------------

Tituls:                        14 x Multichampion - 2,5 years

GRAND CHAMPION SK                                                                              2012
CHAMPION CMKU                                                                                        2012
INTERCHAMPION                                                                                        2012
CHAMPION PL                                                                                              2011
CHAMPION SK                                                                                              2011
GRAND CHAMPION CZ                                                                                2011
CHAMPION CZ                                                                                               2011
CLUB CHAMPION SKCHT                                                                             2011

JUNIOR CHAMPION CZ                                                                               2010
JUNIOR CHAMPION SK                                                                               2010
CLUB JUNIOR CHAMPION  CZ                                                                   2010
JUNIOR CHAMPION PL                                                                               2010
JUNIOR CHAMPION SLO                                                                            2010
CLUB JUNIOR CHAMPION SK                                                                    2010

Výstavy / Shows:

3x Velmi nadějný 1 SK
3x BOB PUPPY SK
BIG JUNIOR - 2. PL
BIS PUPPY - 3. SK
BIS JUNIOR - 4. CZ
45x výborný / exc. 1  
1x Vítěz třídy mladých CZ
17x CAJC, Zw. mlodziezy, JGB CZ, SK, PL, A, SLO
10x BOB JUNIOR CZ, PL, SLO
36x CAC, CWC CZ, PL, SK, H, A
16x CACIB CZ, SK, H, A
2x BEST DOG / BOS PL
2x Qualifikace na Cruft s 2011 
Bundesjugendsieger 2010 A
3x Club Junior Winner  2010 CZ, A, SK
STK Specialy Junior Winner + BOB Junior SLO
Středo-Východo Evropský vítěz mladých 2010
Central - East European Junior Winner 2010
SK 
Evropský vítěz mladých 2010
European Junior Winner 2010 + BOB Junior
SLO 
Specialty Winner 2010, 2011 H, SK 
Club Winner 2011 A, SK
Danubius Winner 2011 SK
7x National Winner 2011, 12 CZ
12x BOB  PL, CZ, H , A, SK
4x CC  CZ, SK 

 

 BOB
CACIB TRENČÍN, SK 2012
Zorro

r.BIG
CACIB PRAHA 2011, CZ - BOB, 2. place in Juniorhandling

Happy
Happy wheatens - Barbara , Zorro, Orlando...

BOB

Zorro

PEDIGREE - RODOKMEN...

Interchampion
MOLD CH RU CH
Jun.Ch. Rus. Mold. Est.
CRISPAS Easy Bonaquarel
HD/Hips: A 

Interchampion
FINU CH  DKU CH VDH CH
 
HONEYRAGS Errigal Prince, HD/Hips: A
TJARNVIKTORPETS Alfred
HD/Hips: A 

GLADOVIK S Catalina

LINDYWHEAT S Chill Out Chiraz, HD/Hips: A 
  
Interchampion
ES CH FINU CH NU CH SU CH
WINDISLE Inycon

LINDYWHEAT S Back Lightning
HD/Hips: A
Interchampion
EST CH
BON AQUAREL
Irish Red Sun
HD/Hips: A

Interchampion
SU CH RU CH
CRISPAS Bushman
HD/Hips: A

 
Interchampion
FINU CH CH DK UCH
VDH CH

NEVER LASTINGS A Star is Born
HD/Hips: B

 


BROSING´S Good Hopes For Gold
HD/Hips: A 

Interchampion
LIT CH RU CH MOLD CH
, CH BLR, CH EST
WHEATEN REBEL S Evolution
HD/Hips: A
 

Interchampion  VDH CH
WHEATEN REBEL S Sir Charly
HD/Hips: B
VDH CH
WHEATEN REBEL S Beauty
HD/Hips: B

 

FOTO BY - http://www.crispas.se/

SUCH RUCH Crispas Bushman 

"Bosse"

FINUCH INTUCH DKUCH VDHCH

Never Lastings A Star is Born

DKUCH KBHV-93 KBHV-94 Danterri Wheaten Kris DKUCH Danterri Wheaten Beacan
Newkilber Make Mine Mink
Wheaten Rebel´s Kiki Dee CH Danterri Wheaten Man About Town
Wheaten Rebel´s Vickys Victory
Brösing´s Good Hopes For Gold SUCH Brösing´s Invisible Mix IRLCH SUCH Ballysax Bounty
SUCH NUCH INTUCH Chris-Wiggins
Hamkel Hannah´s Hope IRLCH Newgrange Con Of O´Riain
Brayson Colourful La

 

 

 

 


zpět

nahoru
Přejete si?
« Zpět do rubrikyTisknout
Kontakt:
Mgr. Petra Šubertová
Mánesova 23
702 00 Mor. Ostrava
+420 774 867 890
kni-york@kni-york.cz
© 2004-6 KNÍ-YORK F.C.I. - Všechna práva vyhrazena - Poslední aktualizace: 2020-11-03 21:26:20 - admin - Made by ReHANEK